Ε… ΟΧΙ και έτσι ρε παιδιά-ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ-ΑΙΟΛΙΚΟΣ Μυτιλήνης 2-1 στο 90΄ (ΒΙΝΤΕΟ)

Την ομάδα του ΑΙΟΛΙΚΟΥ αντιμετώπιζε  σήμερα  Σάββατο 21-2-2015  στις 15:00 ο Α.Ο ΛΟΥΤΡΑΚΙ  στο ''ΘΩΔΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ'' ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ   για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδόσφαιρου της  Γ’ εθνικής κατηγορίας Ελλάδος.

Νίκη-άθλος για τους οράνιε των επτά απουσιών και της "πειραματικής" ενδεκάδας απέναντι στους βασικούς του ΑΙΟΛΙΚΟΥ. Ο Αιολικός Μυτιλήνης προηγήθηκε με πέναλτι του Μανουσάκη στο 30ο λεπτό και οι οράνιε απάντησαν με την κεφαλιά του Παπαναστασίου στο 79ο λεπτό και το πέναλτι του Σιώκου στο 90ο λεπτό.

Ο ΑΙΟΛΙΚΟΣ ήταν καλύτερος κατά την διάρκεια του αγώνα αλλά στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης υπερτίμησαν τον αντίπαλο και βρεθήκαν να αμύνονται συνεχώς με αποτέλεσμα να έρθουν 2 γκολ για το Λουτράκι στο 79΄και στο 90΄.

Ο κόσμος του ΑΙΟΛΙΚΟΥ είχε κρούσει τον κώδωνα του κίνδυνου από τον προηγούμενο αγώνα όταν ο Αιολικός μέσα στο στάδιο Μυτιλήνης νίκησε δύσκολα τον Μανδραικό με πέναντι στο ΄92