ΤΩΡΑ: 1ο ημίχρονο: ΚΑΛΛΟΝΗ-ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1-0 (ΦΩΤΟ)

Με πάθος από το 1ο λεπτό του αγώνα ξεκίνησε τον αγώνα η Καλλονή και προηγήθητε του ΠΑΣ με 1-0 από το 4ο λεπτό με κεφάλια του Πετρόπουλου έπειτα από καλά εκτελεσμένο κόρνερ.

Στο 4ο λεπτό έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Γιορέντε, ο Πετρόπουλος πήδηξε ψηλότερα από τον Τζημόπουλο, έκανε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη!

Η Καλλονή σε όλη την διάρκεια του 1ο ημιχρόνου ήταν καλύτερη έχοντας πολλές φάσεις στην εστία του ΠΑΣ. Ο ΠΑΣ Γιαννινα είχε 2-3 καλές εύκαιρες αλλά να ισοφαρίσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Ο ΠΑΣ ειχε και δοκάρι στο 42’ όταν ο Ακόστα έστρωσε στον Μανιά, ο Έλληνας επιθετικός έπιασε ένα δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Χογκ. Το τρομερό πρέσινγκ της Καλλονής, δυσκολεύει αφάνταστα τους ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ.

Στα αξιοσημείωτα είναι η πολύ καλή εμφάνιση στο ντεμπούτο του με την Καλλονή του νεαρού Ροχας.