Ούτε τώρα…….Ούτε μέσα στην έδρα του…. ΑΙΟΛΙΚΟΣ-ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ 1-1 στον βούρκο του Κεντερης

Μπροστά σε ελάχιστους θεατές και σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο, Αιολικός και ΠΑΟ Βαρδας αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1 στην Εξ' αναβολής αναμέτρηση για τη 16η αγωνιστική.

Η ομάδα του ΠΑΟ ΒΑΡΔΑ αν και αγωνίστηκαν με σοβαρές ελλείψεις υπερνίκησαν το εμπόδιο του εξαιρετικού Αιολικού παίρνοντας το χρυσό βαθμό μέσα στην έδρα του.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα, ανέλαβαν από νωρίς την πρωτοβουλία των κινήσεων στο χώρο του κέντρου και πίεσαν τους παίχτες του ΠΑΟ ΒΑΡΔΑ. Μάλιστα είχαν και 2 δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο με την έναρξη ο Αθανασόπουλος έκανε το 1-0. Μετά ο Αιολικός χωρίς λόγο έκαστε στην άμυνα ο ΠΑΟ Βάρδας πίεσε και έβαλε το γκολ της ισοφάρισης στο 65΄.

Ο αγωνιστικός χώρος εμπόδισε τις προσπάθειες των παιχτών καθώς από τα μισά του πρώτου ημιχρόνου πέρα από τον δυνατό αέρα  είχαμε και βροχή.