LIVE: Αστέρας Τρίπολης- ΑΕΛ Καλλονής- Συνεχής ενημέρωση (ΦΩΤΟ,ΒΙΝΤΕΟ)

Την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα θέλει ο Αστέρας κόντρα στην ομάδα που κάνει την έκπληξη μέχρι στιγμής, την Καλλονή. Ο Σάκης Τσιώλης άφησε εκτός αποστολής τον Μπαράλες που δεν ξεπέρασε τον τραυματισμό του.  Με τον Μιχάλη Κριπιντίρη για πρώτη φορά στην αποστολή φέτος, αναχώρησε η Καλλονή για την Τρίπολη. Πήρε την θέση του Λαμπρόπουλου στην 19αδα, σε σχέση με αυτή που ταξίδευσε την περασμένη εβδομάδα στην Αθήνα για το νικηφόρο ματς με τον Απόλλωνα.

Στο 75' ο Περόνε περνά στη θέση του Μανούσου και... αποθεώνεται

72' Και πάλι ο Ντες Μπλάσις έφτασε κοντά στο 2-0, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ

ΓΚΟΛ 1-0 ο Αστέρας.. Στο 69' ο Ντε Μπλάσις σκοράρει!

Στο 68' σέντρα του Τσαμπούρη, η μπάλα πέρασε και από Χουάνμα και Καράσκο και κατέληξε δίπλα από το δοκάρι

67' Κίτρινη κάρτα στον Χουανλού

66' Ο Κάφα παίρνει τη θέση του Γκρατσίνι

Στο 58' Καράσκο αντί Ζησόπουλου

Από το πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Αστέρας πιέζει προσπαθώντας να διασπάσει την άμυνα της Καλλονής, χωρίς όμως αποτέλεσμα

Αρχισε να βρέχει στην Τρίπολη

55' Κίτρινη κάρτα στον Χωριανόπουλο

49' Νέα επέμβαση Σιδεράκη που νίκησε τον Ντε Μπλάσις σε τετ α τετ

48' Μακρινό σουτ του Πιπίνη με τον Σιδεράκη να μπλοκάρει με άνεση

46’ Έναρξη 2ο ημίχρονο

Σ.Φ ΑΕΛΚ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΤΕΛΟΣ 1ου  ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ- ΑΕΛΚ 0-0

Στο 45' σέντρα του Ναβάρο, ο Γκοιάν δεν μπόρεσε από κοντά να σκοράρει

Στο 42' κίτρινη σε Πιπίνη και Σιδεράκη λόγω... νεύρων

37' Καλή προσπάθεια του Πιπίνη που γύρισε στον Χουάνμα ο οποίος δεν μπόρεσε όμως να βρει την μπάλα και να γίνει επικίνδυνος

Στο 30' Γκάσιτς αντί Φαρία για την ΑΕΛΚ

27' Σουτ από τον Ποντάνι με τον Ερνάντες να μπλοκάρει

Στο 27' κίτρινη στον Γκοιάν

26' Πολύ ωραία εκτέλεση του Ουσέρο με τον Σιδεράκη να διώχνει με δυσκολία

Στο 24' δεύτερη κίτρινη και αποβολή στον Αναστασιάδη

22' Ο Χουάνμα μπήκε από τα αριστερά, πέρασε τους Χωριανόπουλο και Λεάντρο, αλλά προτίμησε να σουτάρει από πλάγια θέση, με τον Σιδαράκη να μπλοκάρει

14' Κίτρινη κάρτα - Αναστασιάδης

12' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης, όταν ο Χουάνμα πήρε την κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Ναβάρο, αλλά ο Σιδεράκης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

8' Ο Λεοζίνιο εκτέλεσε απ' ευθείας το φάουλ, λίγα μέτρα κάτω από την σέντρα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ, εκατοστά πάνω από το δοκάρι.

1’ Έναρξη αγώνα

Δεν υπάρχουν αναμετρήσεις μεταξύ των δυο ομάδων. Ο Αστέρας είναι στην 5η θέση με 6 βαθμούς (1 νίκη, 3 ισοπαλίες, 0 ήττες), ενώ η Καλλονή στη δεύτερη θέση με εννέα βαθμούς (3 νίκες, 1 ήττα)

1ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ- Αστέρας Τρίπολης- ΑΕΛ Καλλονής (16:00 NS2)

Οι συνθέσεις των ομάδων

Αστέρας Τρίπολης (Σάκης Τσιώλης): Ερνάντεζ, Τσαμπούρης, Γκόιαν, Κοντοές, Πιπίνης, Ζησόπουλος, Ουσέρο, Ντε Μπλάσις, Γκρατσίνι, Ναβάρο, Χουάνμα.

Καλλονή (Γιάννης Μαντζουράκης): Σιδεράκης, Αναστασιάδης, Λεάντρο, Χωριανόπουλος, Ποντάνι, Μαρσέλο, Φαρία, Λεοζίνιο, Χουάνλου, Καζάκης, Μανούσος.

Στον πάγκο για τον Αστέρα: Μπαντής, Εντό, Κάφα, Καράσκο, Λισγάρας, Σέτι, Ουρτάδο.

Στον πάγκο για την Καλλονή: Χογκ, Περόνε, Γκάσιτς, Σιλιγαρδάκης,  Γάλας, Βλαστέλλης, Κριπιντήρης.