ΑΙΟ ΑΙΟ ΑΙΟε…. Με Λαμπρακη στην κορυφή….. | Αιολικός-Άγιος Ιερόθεος 1-0 (PICS, VIDS)

Ξεπέρασε και το εμπόδιο του Άγιου Ιερόθεου με 1-0 για την 4η αγωνιστική

Με παρουσία πάνω από 800 φιλάθλων στο στάδιο της Μυτιλήνης ο Αιολικός συνεχίζει να αποδίδει καλό ποδόσφαιρο και να βρίσκεται στην κορυφή του 7ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής καθώς ξεπέρασε και το εμπόδιο του Άγιου Ιερόθεου με 1-0 για την 4η αγωνιστική

Ο Αιολικός ξεκίνησε δυνατό το παιχνίδι καθώς μόλις στο 6΄, ο Λαμπρακης εκτέλεσε απευθείας φάουλ, με τον Ζώντο να αποκρούει σε κόρνερ.

Ο Αιολικός έφτασε ξανά κοντά σε γκολ στο 16' μετά από σέντρα του Τσουβαλτσίδη και κεφαλιά του Ποτουρίδη, που πέρασε άουτ.

Στο 22΄ο απείλησε ο Τιάγκο Λαρανζέιρα

Στο 30΄ο διαιτητής ακύρωσε γκολ του Τιάγκο Λαρανζέιρα ως οφσάιντ.

Και στο 45΄ηρθε η λύτρωση καθώς ο Λαμπρακης με το «μαγικό» του πόδι εκτέλεσε απευθείας στην γωνία του τέρματος και μέσα σε αποθέωση ο Αιολικός έκανε το 1-0

Στο 2ο ημίχρονο ο Άγιος Ιερόθεος ανέβασε τον ρυθμό του αλλά χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μπροστά στην εστία του Ζαχαρη.

Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων λίγο έλειψε ο Αιολικός να πληρώσει ένα λάθος της άμυνας του καθώς κεφαλιά του αφύλακτου Πολιτη από το ύψος της περιοχής έφυγε ελάχιστα άουτ!

Ο Αιολικός μετά το πέρας της 4ης αγωνιστικής παραμένει μόνος στην κορυφή του 7ου ομίλου ενώ έρχεται η διακοπή πριν το δύσκολο πρόγραμμα λόγω της εορτής της 28ης Οκτωβρίου.

Συνθέσεις:

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Απ. Στύλος): Ζαχαρής, Τσουβαλτσίδης, Κρητικός, Τάχιας, Βαλιός, Κατσίκης, Βουτσιώτης (65' Τσομπανέλλης), Διαμαντίδης (90' Καπταγιάννης), Ποτουρίδης (82' Βεζιρτζόγλου), Τιάγκο Λαρανζέιρα (89' Σεφουλάι), Λαμπράκης

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Γ. Αρχοντάκης): Ζώντος, Πολίτης, Μανδαμαδιώτης (31' Χαραλάμπους), Τσατσαρής, Μπίρης, Αποστόλου, Λέσι (65' Μπαλατσούρας), Γκουτσούλας (78' Νικολέτος), Κράσι, Θανόπουλος, Σουλελές

Δείτε πως κατέγραψε live το LesvosPost αποσπάσματα του αγώνα και από τα 2 ημίχρονα, ενώ αργότερα θα έχετε την δυνατότητα να παρακολουθήσετε πλούσιο φωτογραφικό υλικό και βίντεο με τις καλύτερες φάσεις, το γκολ και την συνέντευξη τύπου