Γ’ Εθνική: Με 4αρα ελπίζει ο Διαγόρας | Ήττα σε ματς αγγαρεία για τον Αιολικό στην Σαντορίνη | Διαγόρας– Τριγλία Ραφήνας 4-1 | Πανθηραϊκός – Αιολικός 2-0

Στην Γ΄ Εθνική και του χρόνου ο Αιολικός, θα το παλέψει στην τελευταία αγωνιστική ο Διαγόρας.

Διαγόρας Αγίας Παρασκευής – Τριγλία Ραφήνας 4-1

Μεγάλη νίκη για τον Διαγόρα Αγίας Παρασκευής επί της Τριγλίας με 4-1,.

Στο 4' από το λάθος του Ρέτζου, ο Βουτσιώτης με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 0-1 για την Τριγλία Ραφήνας, σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το 1ο ημίχρονο..

Στην επανάληψη ο Διαγόρας ανέβασε στροφές και στο 46' ο Λαζαρίδης με βολέ στην κίνηση ισοφάρισε σε 1-1. Στο 50ο λεπτό, μετά από κόρνερ του Τζόρνταν και κεφαλιά του Τσομπανέλλη ηρθε η ανατροπη για το 2-1, στο 54' εγινε το 3-1 με σουτ του Αχείμαστου, και στο 75'  το 4-1 με πλασέ του Μαλακού.

Πανθηραϊκός – Αιολικός 2-0

Σπουδαία νίκη παρμονής για την ομάδα της Σαντορίνης, επί του Αιολικού, εντός έδρας.
Πρώτη αξιόλογη στιγμή στο ματς, για τον Αιολικό με άστοχο σουτ του Μιχαλάκη (15’). Ο Λαμπράκης στο 24’, σούταρε δυνατά, δεν βρήκε όμως στόχο. Ο Ντάμζι έγινε επικίνδυνος, στο 33’, με το Ζαχάρη να μπλοκάρει. Το σκορ άνοιξε ο Μάνιας, στο 43’, με υπέροχο σουτ.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Φύτρος απείλησε την εστία του Αιολικού με απευθείας φάουλ. Στο 67’, ο Ντάνκουα δεν κατάφερε να σκοράρει σε τετ α τετ με το Ζαχάρη. Στο 75’, ο Γκίκα είχε και δοκάρι για τον Πανθηραϊκό με μακρινό σουτ. Ο Ντούμος με υπέροχη προσωπική ενέργεια έκανε το 2-0 στο 81’, τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς.

Πανθηραϊκός (Α. Σκέντζος): Αθανασίου, Τσόπελας, Μπιρμπίλης, Φύτρος, Κεφαλάς, Μανιάς, Ντάμζι, Σάμουελ, Ντούμος, Γκίκα, Αγοραστός

Αιολικός (Κ. Ψυρρόπουλος): Ζαχάρης, Κόπελας, Κρητικός, Κάχιας, Καπταγιαννάκης, Κριπιντίρης, Λαλάς, Διακορώνας, Μιχαλάκης, Μπουρούς, Λαμπράκης