Στα ημιτελικά και ο Ατρόμητος

Η τέταρτη ομάδα που τσέκαρε το εισιτήριο της πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου Λέσβου ήταν ο Ατρόμητος Ανεμωτιας

Η τέταρτη ομάδα που τσέκαρε το εισιτήριο της πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου Λέσβου ήταν ο Ατρόμητος Ανεμότιας ο οποίος επικράτησε πριν από λίγο του Απόλλων Δαφίων με 2-4 στην κοινή τους έδρα στο Στάδιο Καλλονής.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κριτσωτάκη μόλις στο 2ο λεπτό  αλλά ο Νερατζής δέκα λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 1-1, σκορ με το οποίο τέλειωσε το ημίχρονο. Στο 65ο ο Ζαφειρίου έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Ανεμότιας, αλλά και πάλι ο Απόλλων με πέναλτι αυτή την φορά ισοφάρισε με τον Κουτλή στο 78ο. Ωστόσο ο Ατρόμητος ήταν αποφασισμένος να προκριθεί και με τον Σεφουλάι δυο λεπτά αργότερα έκανε το 2-3 για να διαμορφώσει το τελικό 2-4 ο Χατζηδιαμαντής στο φινάλε. Στην ημιτελική φάση η ομάδα του Χρήστου Παπαδόπουλου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Μεσότοπο.