Πήρε και το ντέρμπι με τον Αιγέα ο Ατρόμητος

Η δεύτερη ομάδα που έκανε το 3χ3 σήμερα μετά τον Αίγειρο είναι ο Ατρόμητος ο οποίος πριν από λίγη ώρα επικράτησε στο ντέρμπι του Αιγέα με 3-2, στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική της Α Τοπικής.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ των Χατζηκυριάκου και Ζαφειρίου, αλλά είδαν τον Τάκη Ελευθερίου να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη για θέατρο παίζοντας με παίκτη λιγότερο και πάλι όπως και στα Λουτρά. Στην επανάληψη ο Αιγέας κέρδισε πέναλτι με το οποίο στο 48ο ο Αγκόλι έκανε το 2-1, αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Μιχάλης Ελευθερίου έδωσε και πάλι προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του. Στο 75ο ο Αιγέας μείωσε με αυτογκόλ σε μια φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή, αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση. Να σημειώσουμε πως ο Ατρόμητος έχει πλέον κερδίσει όλους τους «μεγάλους» σε Κύπελλο και πρωτάθλημα, αφού κατά σειρά έχει επικρατήσει του Αιγείρου και του Ολύμπου στο κύπελλο και του Αετού και του Αιγέα στο πρωτάθλημα, έχοντας το απόλυτο των επιτυχιών μέχρι σήμερα και στις δυο διοργανώσεις.