Live από το στάδιο Μυτιλήνης- 1ο ημίχρονο: Καλλονή-Ατρόμητος 0-2 (ΦΩΤΟ)

Με 0-2 έληξε πριν από λίγο το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στην Καλλονή και τον Ατρόμητο για την 29η αγωνιστική Super League .

Στο στάδιο Μυτιλήνης βρίσκεται ο Δ/ντης του LesvosPost.com Στεφάνου Γεώργιος και σας μεταδίδει όλο το ρεπορτάζ και τις φάσεις του 1ου ημιχρόνου.

1ο ημίχρονο…… 0-2 μόλις στο 6΄λεπτο…

Ο Ατρόμητος αιφνιδιάζοντας την Καλλονή μετά από τραγικά λάθη της άμυνας ευτύχησε να προηγηθεί με 2-0 μόλις στο 6΄λεπτο. Το πρώτο γκολ το έβαλλε ο Ματέι μετά από σέντρα του Κιβρακίδη στο 5΄λεπτο, και στο 6΄λεπτο ο Μπρίτο εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας της Καλλονής πέρασε στον Ουσέρο και αυτός έκανε το 0-2

Η Καλλονή στην συνέχεια του 1ου ημιχρόνου ισορρόπησε το παιχνίδι αλλά ο Ατρόμητος σε κάθε αντεπίθεση του ήταν επικίνδυνος και γράφτηκαν άλλες 3-4 ευκαιρίες για τον Ατρόμητο ώστε να αυξήσει τα τέρματα του χωρίς αποτέλεσμα.

Οι δυο ομάδες πήγαν με σκορ 0-2 στα αποδυτήρια με το σκορ να δίνει σημαντικό προβάδισμα στον Ατρόμητο για την νίκη.

Παραλειπόμενα αγώνα:

Πολύς κόσμος σήμερα στο στάδιο Μυτιλήνης, που δίνει το παρόν στον τελευταίο εντος έδρας αγώνα της Καλλονής για την Super League.

Οι οπαδοί της Καλλονής χειροκρότησαν έντονα τους παίχτες κατά την είσοδο τους. Αργότερα θα έχουμε αναλυτικό ρεπορτάζ και βίντεο.

Επιστροφή του Κειτα ως αντίπαλος μετά από 6 μήνες στο στάδιο Μυτιλήνης, όπου βρήκε εδώ γνωστούς και φίλους.

Πολλές οι αλλαγές στην σύνθεση της Καλλονής, ενώ η ατυχία της στιγμής είναι ο τραυματισμός του Φαβαλι στην προθέρμανση όπου και αντικαταστάθηκε με τον Γουερε.
Ωραία στιγμή κατά την είσοδο των παιχτών ήταν όταν οι Γκολιας, Αναστασιάδης, Δαυκος βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο με τις κόρες τους ανά χείρας.

Καλύτερες φάσεις του 1ο ημίχρονου:

1ο ημίχρονο

1 Έναρξη

5' Γκολ! Ο Ατρόμητος ανοίγει το σκορ. Σέντρα του Κιβρακίδη, ο Ματέι από κοντά κάνει το 0-1

6' Γκολ! Ο Ατρόμητος κάνει το 2-0! Λάθος της άμυνας τη Καλλονής, ο Μπρίτο πέρασε στον Ουσέρο και αυτός έκανε το 0-2

13' Τακουνάκι του Κεϊτά μετά από εκτέλεση κόρνερ, άουτ

16' Σουτ του Μπλάζιτς, άουτ

20' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων, αλλά η προβολή του Λε Ταλέκ έφυγε άουτ

21' Κεφαλιά του Λε Ταλέκ, στα χέρια του Μπλάζιτς σταμάτησε η μπάλα