ΑΙΟΛΙΚΟΣ- Κανάρης Νενήτων Χίου 6-0….στον Ταρλα για πρώτη φορά φέτος στην Γ΄ Εθνική (ΦΩΤΟ LesvosPost)

24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής στον 3ο όμιλο, και ο ΑΙΟΛΙΚΟΣ υποδέχτηκε μετά από καιρό στον «Ταρλά» τον υποβιβασμένο Κανάρη Νενήτων Χίου.

Με το άνετο και ευρύ 6-0 ο Αιολικός νίκησε για πρώτη φορά στην φυσική του έδρα για την φετινή χρόνια της Γ΄ Εθνικής τον ουραγό και υποβιβασμένο Κανάρη Νενήτων Χίου

Ο Αιολικός που έπαιζε δεν κουράστηκε καθόλου και επιβλήθηκε του Καναρη Νενήτων Χίου με 6-0 μπροστά στο κοινό του στην Μυτιλήνη. Περίπου 400 ήταν οι οπαδοί που βρέθηκαν στον αγώνα.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 3-0 χάρις στα γκολ των Κερη, Αθανασόπουλου, Τσιλιγγιρη, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν ακόμη 3 γκολ για τον Αιολικό από τους Μανουσακη, Αθανασόπουλο, Κερη

Ο Αιολικός είχε και δοκάρι στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου με τον Καδη, στην επαναφορά της μπάλας ο Λαλας δεν κατάφερε να σκοράρει.

Ο Καναρης έπαιζε με 10 παίχτες λόγο αποβολής από την έναρξη του 2ου ημιχρόνου.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι πριν την έναρξη του αγώνα τιμήθηκε η ομάδα Παίδων του Αιολικού για τη κατάκτηση του Πρωταθλήματος της διοργάνωσης της Ε.Π.Σ.Λ.

Η χρονιά είναι χαμένη και η απογοήτευση στο στρατόπεδο του Αιολικού αλλά και στις τάξεις των φιλάθλων είναι μεγάλη.

Ωστόσο, η σημερινή αναμέτρηση με τον Κανάρη της Χίου και η νίκη με το ευρύ σκορ 6-0 ήρθε να «γλυκάνει» λίγο το κλίμα και να διασκεδάσει τις εντυπώσεις από μία ακόμη χρονιά που δεν έφερε το πολυπόθητο αποτέλεσμα της ανόδου

Τα γκολ για τον Αιολικό πετυχαν οι Κερι 2, Αθανασόπουλος 2, Μανουσακης, Τσιλιγγιρης

Ρεπορτάζ-Φωτο-ανταπόκριση από στάδιο Μυτιλήνης Στεφάνου Ευστράτιος (Ρεπόρτερ αθλητικού ρεπορτάζ lesvospost.com)