Πρωταθλητής Ν. Λέσβου ο ΑΙΓΕΙΡΟΣ ΜΥΣΤΕΓΝΩΝ μέσα στην Λήμνο -Ηρακλής Ατσικης- Αίγειρος Μυστεγνών 0-1 (Φώτο)

Πρωταθλητής του νομού αναδείχθηκε ο Αίγειρος Μυστεγνών, τίτλος που πρώτη φορά κατακτάται από την ομάδα της Μυτιλήνης.

Το παιχνίδι έληξε 0 - 1 με γκολ του ΑΙΓΕΙΡΟΥ στο 47'.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Ηρακλής, μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, που καμία όμως δεν μετατράπηκε στο πολυπόθητο γκολ και οι παίχτες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 0 - 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αίγειρος δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες και γρήγορα ο Σεραφίγκος έβαλε το γκολ (47') που έδωσε στην ομάδα τον τίτλο του Πρωταθλητή, προσφέροντας χαρά στους αρκετούς φιλάθλους που είχαν ακολουθήσει την αποστολή από τη Λέσβο.

Στο 58ο λεπτό, η Λημνιά ομάδα μένει, όμως με 10 παίχτες, μετά την αποβολή του Κωνσταντάρα, η οποία και προκάλεσε τις αντιδράσεις των φιλάθλων. Στο 81, μένουν και οι φιλοξενούμενοι με 10 παίχτες, λόγω αποβολής παίχτη με δεύτερη κίτρινη.

Λίγο πριν την απονομή των μεταλλίων, υπήρξε ένταση μεταξύ φιλάθλων των δύο ομάδων, που ευτυχώς δεν πήρε συνέχεια.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες αλλά ιδιαίτερα στην ομάδα από τα Μυστεγνα που αν συνεχίσει έτσι ομαδικά και στα μπαράζ ανόδου του χρόνου θα είναι στην Γ Εθνική..!!!

Μπράβο στους παίχτες και την διοίκηση του Αίγειρου Μυστεγνων που έχει δημιουργήσει ένα ομαδικό σύνολο μόνο για νίκες..