ΤΩΡΑ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Καλλονή-Ηρακλής 0-1 στο κατάμεστο στάδιο Μυτιλήνης (Φώτο) (1ο ημίχρονο)

Με τον Ηρακλή να προηγείται επί της Καλλονής με 1-0 μέσα στο κατάμεστο στάδιο Μυτιλήνης έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Η Καλλονή καθόλα την διάρκεια του αγώνα προσπαθούσε να αναπτυχτεί αλλά οι παίχτες του Ηρακλή δεν της άφησαν περιθώρια και έτσι στο 7΄ο πρώην παίχτης της Καλλονής και νυν του Ηρακλή Εμανουελ Περονε τιμώρησε την ολιγωρία των αμυντικών της Καλλονής και έγραψε το 1-0….

Να τονίσουμε ότι υπάρχουν και περίπου 100 οπαδοί του Ηρακλή οι οποίοι προς στιγμήν απείλησαν με επεισόδια απέναντι των φιλάθλων της Καλλονής αλλά η παρέμβαση ανδρών των ΜΑΤ ηρέμησε τα πνεύματα. Πολλοί προκλητικοί οι οπαδοί του ΗΡΑ οι οποίοι πετούσαν ακόμα και μπουκάλια σε κερκίδα με οικογένειες και παιδιά..

ΦΩΤΟ LesvosPost.com

Καλύτερες φάσεις Α Ημιχρόνου

19:38
Ο Λάζαρ βρέθηκε με τη μπάλα στην περιοχή και έχοντας πεδίο να σουτάρει, έκανε όμως το κάτι παραπάνω. Μεγάλη ευκαιρία εδώ για τον Ηρακλή. Την πάσα έδωσε ο Μπουκουβάλας.
19:37
21' Σουτ του Τσαμπούρη, ο Χουάντερσον δεν ανησυχεί.
19:34
19' Φάουλ για την Καλλονή με τον Τσαμπούρη, δεν ανησυχεί ο Χουάντερσον από την κεφαλιά του Αναστασιάδη.
19:31
16' Εκτέλεση κόρνερ από τον Τσαμπούρη, ο Αναστασιάδης πιο ψηλά απ όλους θα στείλει τη μπάλα άουτ.
19:27
12' Τετ α τετ του Περόνε, μετά από κάθετη του Τσιλιανίδη, ο Χογκ θα τον σταματήσει με τα πόδια!
19:25
10' Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή να σκοράρει! Ο Περόνε από τα αριστερά έγινε κάτοχος της μπάλας, το σουτ του θα περάσει άουτ.
19:23
Ωραία μπαλιά του Τσιλιανίδη στον Περόνε στην περιοχή, αυτός με σουτ θα σκοράρει εναντίον της πρώην του ομάδας.
19:22
7' Γκοοοοοοοοοοοολ!! 1-0 ο Ηρακλής με τον Περόνε!
19:20

6' Σκληρό φάουλ του Τσαμπούρη στον Ρομάνο. Γλύτωσε την κάρτα ο έμπειρος αμυντικός.