Φιλική 8αρα για τον Αιολικό στο πρώτο παιχνίδι για την φετινή σεζόν στα Λουτρά (PICS, VID)

Το πρώτο φιλικό προετοιμασίας έδωσαν το απόγευμα της Κυριακής στο Γήπεδο Λουτρών ο τοπικός Αετός και ο Αιολικός

Οι δυο προπονητές Μιχος και Διονυσατος έδωσαν λεπτά συμμετοχής σε όλους τους παίχτες που είχαν στην διάθεση τους.

Φυσικά ο Αιολικός με το έμπειρο ροστερ εξασφάλισε από το πρώτο ημίχρονο κιόλας μια ευρεία νίκη τελειώνοντας τελικά με σκορ 1-8.

Στα αξιοσημείωτα από την Κυριακάτικη φιλική αναμέτρηση στα Λουτρά ήταν η παρουσία του Παναγιώτη Τρύφων στις εξέδρες του ανακαινισμένου σταδίου Λουτρών ο οποίος παρακολουθούσε όλες τις ενέργειες των παιχτών του Αιολικού.

Αναλυτικά πως διαμορφώθηκε το σκορ:

Αετός Λουτρων – Αιολικός  1-8 (78’ Κροτσίδας πεν / 3’ Σπάρταλης, 40’-45’ Χρήστου, 58’-62’-70’ Μπουρούς, 75’ Τάχιας, 88’ Μανουσάκης πεν)

0-1 Σπάρταλης στο 3'
0-2 Χρήστου στο 40'
0-3 Με Χρήστου στο 45 μετα απο ωραία ασίστ του Τόλιου
0-4 στο 58 μετα απο κόρνερ του Μανουσακη ο Μπουρους με κεφαλια
0-5 Στο 62 κεφάλια του αμντουν χτύπημα στο δοκάρι στην επαναφορά σουτ γκολ με μπουρους
0-6 στο 70 με φοβερό σουτ εξω απο την περιοχή Μπουρους