Πρώτη 4σαρα στον Ταρλα για τον Αιολικό της Β΄ Εθνικής- Αιολικος- Καμπαναικος 4-2

Την αγωνιστική του πρόοδο από την στιγμή που προσέλαβε τον Κρισμάρεβιτς επιβεβαίωσε ο Αιολικός για δεύτερο σερί παιχνίδι, αυτή τη φορά επικρατώντας με 4-2 του Καμπανιακού εντός έδρας. Οι Μυτιληνιοί έφτασαν τις δύο συνεχόμενες νίκες ενώ στα επτά παιχνίδια είχαν μόλις μία.

Το σκορ για την ομάδα του Αιολικού άνοιξε ο Ενομό στο 9ο λεπτό ενώ στο 18' ο Μανούσος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Γιουκούδης μείωσε με πέναλτι στο 44ο λεπτό βάζοντας ξανά στο παιχνίδι τον Καμπανιακό, όμως δίχως αποτέλεσμα. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα από την Λέσβο βρήκε δύο τέρματα μέσα σε τρία λεπτά και καθάρισε έτσι το παιχνίδι.

Ο πρωταγωνιστής ήταν ο ίδιος και στα δύο γκολ. Ο Γιόκε αρχικά έκανε το 3-1 στο 67ο λεπτό και στο 69' διαμόρφωσε το 4-1 για τον Αιολικό. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν να μειώσει σε 4-2 με το γκολ του Μανιού στο 87ο λεπτό. Οι νησιώτες έφτασαν έτσι στην 8η θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς ενώ ο Καμπανιακός έμεινε στην 10η θέση με έξι.

Ενδεκάδες:

Αιολικός (Κρισμάρεβιτς): Ντόκιτς, Σινγκ, Κολλαράς, Τριανταφύλλου (72' Γκιάσι), Μουχάλης (85' Καγκελίδης), Λουμανσρόμπεν (46′ Κόρτνιτς), Κάτσε (68' Νούλας), Τριανταφυλλάκος, Γιόκε (72' Κριμιτζάς), Ενομό, Μανούσος.

Καμπανιακός (Χαλιλάι): Γιακουμής (29′ λ.τ Κασαπίδης), Π. Καθάριος, Γιουκούδης, Προσκυνητόπουλος (60′ Σαρβανίδης), Μπούσης (60′ Βοσκόπουλος), Ν. Καθάριος (71' Μάνιος), Έππας (71' Καράμπελας), Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός, Φροσύνης, Τότσκα.