Γ’ Εθνική: Πρεμιέρα με το δεξί για τον Αιολικό!- Αιολικός- Κερατσίνι 2-0 (pics)

Με το δεξί ξεκίνησε στον φετινό μαραθώνιο της Γ’ Εθνικής ο Αιολικός Μυτιλήνης, αφού επικράτησε με 2-0 του Κερατσινίου στο δημοτικό στάδιο Μυτιλήνης.

Οι παίχτες του Αιολικού είχαν την πρωτοβουλία στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, χωρίς όμως να μπορέσουν να διασπάσουν την πολύ καλά οργανωμένη άμυνα του Κερατσινίου. Από τις καλύτερες στιγμές των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο το δοκάρι του Αποστολόπουλου στο 9′.

Τη λύση έδωσε ο Κουρουπής στο 80′ με άψογη εκτέλεση φάουλ όπου έλυσε το “γόρδιο δεσμό” μπροστά από την εστία των “ροσονέρι”.

Το τελικό 2-0 έγραψε στις καθυστερήσεις του αγώνα με ωραίους γκολ ο Πινέιρο(92′).

Διαιτητής ήταν ο Φωστέρης(Αν. Αττική).

ΑΙΟΛΙΚΟΣ(Μανώλης Παπαματθαιάκης): Βρονταράς, Αγριμάκης, Κουρούπης, Τακίδης, Κρητικός, Πάτας, Γιουκαρής, Λαμπράκης, Αποστολόπουλος, Νικολάου, Εκουμπά.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ(Τάκης Χριστόπουλος): Πίνης, Κωνσταντινίδης, Φράρος, Αγγελάκης, Παϊκόπουλος, Σερμάδι, Μενδρινός, Τζανιδάκης, Κρέσιτς, Μπάτσι, Ντούνιας.

Επόμενη αγωνιστική

2η Αγωνιστική 31/10/2021 15:00

Ρεπό: ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ

ΚΑΡΑΒΑ ΑΠΟ - ΑΙΟΛΙΚΟΣ 31/10/2021 15:00 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (ΠΕΙΡΑΙΩΣ)

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Α.Π.Ο. - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 31/10/2021 15:00 ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Π.ΣΑΛΠΕΑ (ΠΕΙΡΑΙΩΣ)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΘΥΕΛΛΑ ΑΠΟ ΡΑΦΗΝΑΣ 31/10/2021 15:00 ΔΗΜ.ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΠΟΔ.ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ(ΑΘΗΝΩΝ)

ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ - ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 31/10/2021 15:00 ΔΗΜ. ΣΤ. ΒΑΡΗΣ (ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ)