Κυπελλούχος στην παράταση ο Αιολικός

Άλλο ένα τρόπαιο σε τοπικό επίπεδο πανηγύρισε ο Αιολικός ο οποίος έστω και δύσκολα έκαμψε την αντίσταση της Ηφαιστίας στην Μύρινα, επικρατώντας με 3-1 στην παράταση.

Ένας τελικός που είχε σασπένς και φινάλε για γερά νεύρα, αφού οι Λημνιοί παρά το γρήγορο γκολ που δέχτηκαν από τον Ποτουρίδη μόλις στο 6ο, έδειξαν ανταγωνιστικοί και  είχαν ευκαιρίες να ισοφαρίσουν  ειδικά στο πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ο Αιολικός προσπάθησε να καθαρίσει το ματς αλλά δεν τα κατάφερε και στο 82ο δέχτηκε την ισοφάριση από τον Τσαλίκη που έστειλε το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί η εμπειρία των παικτών του Στύλου μίλησε με τον Τζόρνταν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου να κάνει το 1-2 ενώ στις καθυστερήσεις ο Λαλάς που είχε μπει λίγο νωρίτερα ως αλλαγή διαμόρφωσε το τελικό 1-3.