Νίκησε με ανατροπή και ελπίζει…. Αιολικός- Ηλυσιακος 2-1

Μεγάλη νίκη του Αιολικού με ανατροπή στον ΤΑΡΛΑ παραμένοντας στο κυνήγι της 2ης θέσης

Στο 2ο λεπτό ο Μιχελής απέκρουσε στη γωνία του σουτ του Βουτσιώτη ενω στο 4' ο Ποτουρίδης νικήθηκε σε τετ α τετ απο τον Μιχελή!

Ο Αιολικός στο 13ο λεπτό απείλησε ξανά, μετά από σουτ του Τσουβαλτσίδη.

Ο Αιολικός συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό αλλά στο 27', ο Βαλιός έκανε λάθος και ο Μάλτσι πλάσαρε μέσα από την περιοχή για το 0-1.

Η ομάδα της Μυτιλήνης προσπάθησε να αντιδράσει  αλλά όλες οι ευκαιρίες έπεφταν στο κενό για το 1ο ημίχρονο.

Στο 56ο λεπτό, ο Βουτσιώτης εκτέλεσε φάουλ και ο Τσουβαλτσίδης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 80ο λεπτό, ο Σεφουλάι εκτέλεσε φάουλ από τα πλάγια, με τον Τσομπανέλλη με τακουνάκι να κάνει το 2-1 !

Στο 85΄ο Τσομπανέλλης αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ενώ το ίδιο έγινε και για τον Πιπινη του Ηλικιακού στις καθυστερησεις

Μετα από αυτήν την νίκη ο Αιολικός θα παλέψει μέχρι τέλους για την κατάκτηση της 2ης θέσης

Συνθέσεις:

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Απ. Στύλος): Κουμπάς, Μπουζούρας (90' Καπταγιάννης), Κρητικός, Τάχιας, Βαλιός, Κατσίκης, Τσουβαλτσίδης, Διαμαντίδης (76' Σεφουλάι), Ποτουρίδης (90' Παπαδόπουλος), Βουτσιώτης (86' Λαλάς), Τσομπανέλλης

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δ. Παπασπύρου): Μιχελής, Κατσίβελης (66' Ρόπας), Παπαδημητρίου (83' Ρενάτο), Πιπίνης, Μουσταφίδης, Αμανατίδης, Λαμπρόπουλος, Μέξης, Μάλτσι, Γκέζος (59' Ντούνης), Μπουσινάκης (90' Μπιταξής)