Αιολικαρα για Football League | ΠΑΣ Κορινθος-Αιολικος 0-1

Με πολυ κόσμο από τον σύνδεσμο της Αθήνας στο πλευρό του ο Αιολικός ξεπέρασε με 1-0 την ομάδα από την Κόρινθο για την 3η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ

Με αυτή την νίκη ο Αιολικός βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας του 7ου Ομίλου στη Γ' Εθνική, με 2 νίκες και 1 ισοπαλία.

Ο Αιολικός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 15ο λεπτό έφτασε πολύ κοντά στο γκολ, όταν κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Τιάγκο Λαρανζέιρα από τον Λαμπρόπουλο.

Το πέναλτι εκτέλεσε ο Βεζιρτζόγλου, όμως ο τερματοφύλακας της Κορίνθου απέκρουσε κρατώντας το 0-0.

Ο Ανδρέας Βουτσιώτης μετα από ένα σορό ευκαιρίες σε 1ο και 2ο ημίχρονο στο 75ο λεπτό άνοιξε το σκορ μετα από παράλληλη σέντρα του Κριτικου, βάζοντας τον Αιολικό μπροστά στο σκορ.

Στα εναπομείναντα λεπτά η Κόρινθος βγήκε στην επίθεση, όσο ο Αιολικός κρατούσε το υπέρ του σκορ και έβγαινε απειλητικά στην κόντρα.

Οι παίκτες του Αιολικού πανηγύρισαν έντονα τη νίκη μαζί με τους φιλάθλους τους.

Ο Αιολικός πλέον παίζει για την 4η αγωνιστική με την ομάδα του Άγιου Ιερόθεου στις 21 Οκτωβρίου και αναμένεται ο κόσμος να γεμίσει το στάδιο Μυτιλήνης.

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ
7ος όμιλος
3η αγωνιστική

Απόλλων Ερέτριας – Θύελλα Καμαρίου 1-4 (6' Αμαραντίδης / 54' Αργυρίου, 74'-90+ Ερρίκος, 79' Ρέτζο)
Χαραυγιακός – Καλλιθέα 2-0 (14' Φερεντίνος, 73' Κασιάνος)
ΠΑΣ Κόρινθος – Αιολικός 0-1 (73' Βουτσιώτης)
Αγιοι Ανάργυροι – Αιγάλεω 1-1 (44' Κανελλόπουλος / 33' Ραχήμ)
Άγιος Ιερόθεος – ΑΟ Χαλκίς 3-0 (31'-68' Θανόπουλος, 37' Μπίρης)
Πανθηραϊκός – Ηλυσιακός 2-0 (15' Γαϊδαρτζής, 22' Μάνιας)