Ημέρα γηπεδούχων στην Α Τοπική- Όλη η δράση στην 6η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λέσβου

Ατρόμητος - Πολιχνίτος
Ημέρα των γηπεδούχων χαρακτηρίζεται η 6η αγωνιστική της Α Τοπικής καθώς και στα επτά παιχνίδια που έγιναν σήμερα και χτες επικράτησαν οι γηπεδούχοι, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν μόλις δυο τέρματα σε όλες τις αναμετρήσεις.

Ρεπορτάζ LesvosPost | Σ. Τσιντώτας

Μετά την χτεσινή μεγάλη νίκη του Μεσοτόπου επί του Αετού, είχαμε σήμερα τις εύκολες επικρατήσεις του Ολύμπου, του Αιγέα  και του Αιγείρου, τον Ατρόμητο να κερδίζει 1-0 τον Πολιχνίτο, την Αναγέννηση να νικά 2-0 τον Ανδρονικά, ενώ ο Αλκιβιάδης πήρε σπουδαίας σημασίας τρίποντο απέναντι στον Κεραυνό με 1-0. Στην Αγιάσο ο Όλυμπος δεν δυσκολεύτηκε και το τελικό 4-0 απέναντι στον Αχιλλέα ήρθε εύκολα και χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα. Σκόρερ για τους πρωτοπόρους, οι Αμζαλάρι, Γκέρι, Χατζέλλης και Τσομπανέλλης. Στην Θερμή ο Σπάρταλης άνοιξε το σκορ στα μισά του ημιχρόνου, ο Καραδημητράκης έκανε το 2-0 και ο Δρακούλης διαμόρφωσε το 3-0 απέναντι στον Οδυσσέα Ελύτη που είχε τρείς αναγκαστικές αλλαγές στο ματς.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ πως καταγράψαμε Live την 6η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Λέσβου

Αιγέας - Αρίων
Στον Πλωμάρι ο Άνταμ βρήκε και πάλι δίχτυα στο ξεκίνημα ανοίγοντας το σκορ, ο Βελούτσος έκανε το 2-0, ο Αγκόλι με πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ο Σαβέλλης έκανε το 4-0 για να διαμορφώσει το τελικό 4-1 ο Μόλβαλης για τον Αρίων. Στον Παπάδο η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ με τον Βλάμη και πέτυχε στο τέλος το 2-0 κόντρα στον Ανδρονικά με τον Παυλέλλη ενώ στην Καλλονή ο Ατρόμητος αν και προηγήθηκε με τον Ιντζέ δυσκολεύτηκε από τον Πολιχνίτο, έχασε πέναλτι με τον Κριτσωτάκη αλλά τελικά πανηγύρισε την νίκη. Τέλος στο Κάτω Τρίτος ο Κουμλέλλης σκόραρε στο 80ο για το 1-0 του Αλκιβιάδη, με τους ανθρώπους του Κεραυνού να διαμαρτύρονται για ακυρωθέν γκολ στις καθυστερήσεις. Συνοπτικά: