ΤΩΡΑ: LIVE Στάδιο Μυτιλήνης-ΤΕΛΙΚΟ: ΑΙΟΛΙΚΟΣ- ΧΑΛΚΙΔΑ 1-1….. με διαιτητές της πλάκας (ΦΩΤΟ)

Με 1-1 έληξε πριν λίγο ο αγώνας Αιολικός - ΑΟ Χαλκίς για το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής του 3ου ομίλου στην 9η αγωνιστική.

Ένα πολύ ωραίο πρώτο αγώνα παρακολουθήσαμε στο στάδιο Μυτιλήνης με Αιολικό και Χαλκίδα να πετυχαίνουν από ένα γκολ ενώ είχαν πολλές φάσεις κυρίως ο Αιολικός για ακόμα ποιο πολλά γκολ. Πολύ καλή η παρουσία του Αιολικού στο 1ο ημίχρονο, σταθερή η παρουσία του στο 2ο ημίχρονο με λίγα λάθη στο κέντρο,  πολύ δραστήριος ο νεαρός Ευσταθίου στην επίθεση και ο Τολης Λαλας που μπήκε ως αλλαγή. Ο Αιολικός άντεξε και με 10 παίχτες έδειξε ψύχη και κατάφερε παρόλο της απίστευτες διαιτητικές αποφάσεις να πάρει την ισοπαλία αν και άξιζε 100% την νίκη.

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα:

1΄Εναρξη αγώνα
Στο 15΄ ακυρώθηκε σωστά γκολ της Χαλκίδας για οφσάιντ.
18΄ ΓΚΟΛΛΛΛ: Στο 18΄ο Χρήστος Ευσταθίου με ωραία ενέργεια θα κάνει το 1-0 για τον Αιολικό μέσα σε αποθέωση στο Στάδιο Μυτιλήνης
28΄ΓΚΟΛ ο Εμεκα για την Χαλκίδα και 1-1
30' Παραλίγο το 1-2 με τον Ντελέκο έπειτα από μεγάλη ευκαιρία της Χαλκίδας.
45+ Λήξη ημιχρόνου

46 Έναρξη 2ου ημιχρόνου 1-1

67΄ Κόκκινη Αιολικός- Κριπηντηρης . Μετά από αψιμαχία του Κριπηντηρη με παίχτη της Χαλκίδας. την κόκκινη αντίκρισε μόνο ο αρχηγός του Αιολικού

77΄Χερι «πέναλτι» δεν δίνει ο διαιτητής στον Αιολικό και ενώ ο επόπτης ειχε σηκώσει την σημαία, ο διαιτητής δεν έδωσε σημασία στον επόπτη

93΄ Σουτ από κοντά του Ευσταθιου στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Χαλκίδας

90+4 Λήξη αγώνα

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Γ. Πολλαετίδης): Ζαχαρής, Κρητικός, Αζίζ (72' Χρήστου), Τάχιας, Κριπιντίρης, Παληγεώργος (76' Σπάρταλης), Κεσίδης, Μανουσάκης, Ευσταθίου, Ραζάκ (57' Λαλάς), Μπουρούς

ΧΑΛΚΙΔΑ (Αντ. Αυλωνίτης): Μυτακίδης, Στεργιανός, Θωμάς, Μπακομήτρος, Καραμπάς, Εμέκα, Σκαθαρούδης, Ντελέκος, Βεζιρτζόγλου, Πολίτης (78' Λουκάς), Μπαλλού (15' λ.τρ Ανέστης, 56' λ. τρ Αλμπάνης)

Παραλειπόμενα αγώνα:

Περίπου 250-300 οι φίλαθλοι στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης, η ώρα και η εργάσιμη μέρα δεν βοήθησαν στην προσέλευση του κόσμου.

Ιδανικές «καλοκαιρινές» συνθήκες για αγώνα ποδόσφαιρου στην Μυτιλήνη σήμερα

Να σημειώσουμε ότι ο Αιολικός έχει εκκρεμότητα και για το παιχνίδι κυπέλλου με την Παναχαϊκή εκτός έδρας, αναμένουμε το ποτέ θα οριστεί.

Ένταση επικράτησε κατά την διάρκεια του 2ου ημιχρόνου με τις λανθασμένες αποφάσεις του διαιτητή που εξαγρίωσαν τους οπαδούς αλλά και τους παίχτες του Αιολικού

Οι διαιτητές πάντως τίναξαν στον αέρα στο 2ο ημίχρονο ένα πολύ ήρεμο παιχνίδι.

Ανταπόκριση και φωτογραφίες από το στάδιο Μυτιλήνης Στεφάνου Γεώργιος (Δ/ντης LesvosPost.com)

Σε λίγο περισσότερες φωτογραφίες από την σελίδα μας στο Facebook LesvosPost.com OFFICIAL, αλλά και βίντεο με φάσεις και δηλώσεις από τον αγώνα.