Έχασε και την τελευταία ευκαιρία του ο Αιολικός στο 90΄- Ερμιονιδα-Αιολικός 1-0 (ΦΩΤΟ)

Με λυτρωτή τον Τριανταφύλλου η Ένωση Ερμιονίδα επικράτησε με 1-0 του Αιολικού και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα

Η Ένωση Ερμιονίδας με ένα  γκολ του Τριανταφύλλου ακριβώς στο 90΄λεπτό έδωσε το «χρυσό» τρίποντο στην ομάδα του και ταυτόχρονο κράτησε την διαφορά των τεσσάρων βαθμών από την Καλαμάτα.

Στο 13΄λεπτό διαγώνιο σούτ του Κέρη έδιωξε δύσκολα ο Μουράτης. Στο 14΄λεπτό ο Μανουσάκης με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Σίμωση από δεξιά έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μουράτη άουτ. Στο 16΄λεπτό κεφαλιά του Σαλταμάρα ύστερα από κόρνερ του Κέρη η μπάλα έφυγε άουτ. Στο 31΄λεπτό διαγώνιο σουτ του Ανδριόπουλου απέκρουσε δύσκολα ο Πουρής, η μπάλα έφτασε στον Κιοσσέ πού επιχείρησε νέο σουτ όμως απέκρουσε σε κόρνερ στην αριστερή του γωνία ο τερματοφύλακας του Αιολικού. Στο 40΄λεπτό σουτ του Τσιλιγκίρη άουτ. Στο 58΄λεπτό ο Στάικος εκτέλεσε φάουλ από δεξιά και ο Ανδριόπουλος με προβολή μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Πουρή. Στο 59’ λεπτό ο Σίμωσης με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μουράτη. Στο 80΄λεπτό σέντρα του Στάικου από δεξιά προβολή του Μιχαλάκη μπροστά από τον Πουρή , η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πουρή. Στο 90΄λεπτό ο Τριανταφύλλου με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πουρή ανοίγοντας το σκορ για την Ένωση 1-0.

Με πολλά λάθη η διαιτησία του Μάλαμα αλλά και του πρώτου βοηθού Τσαλικόγλου .

Ένωση Ερμιονίδας ( Δημ.Μαγκαφίνης) :  Μουράτης, Σκεντεράι, Σαλταπίδας ( 35΄Παναγιώτου), Παυλίδης, Μπιμπισίδης, Κιοσσές, Στάικος, Μαζιώτης, Ανδριόπουλος ( 77΄Τριμπόνιας), Μιχαλάκης, Μαρίνης( 72΄Τριανταφύλλου)

Αιολικός Μυτιλήνης (Πέτρος Μίχος)  :Πουρής, Καδής, Καλαγκάνης, Σαλταμάρας, Βαγγελής, Κριπιντήρης, Τσιλιγκίρης, (67΄Λαλάς), Κρητικός, Σίμωσης ( 61΄Αθανασόπουλος), Κέρη, Μανουσάκης ( 90΄Παπαδόπουλος).