Αιολικός 4αρων αστέρων- Αιολικός- Παναργειακος 4-2 (ΦΩΤΟ)

Εμφάνιση... πρωταθλητή πραγματοποίησε ο Αιολικός στο Κώστας Κεντερης της Καλλονής , επικρατώντας 4-2 του Παναργειακου στο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής.

Ο Αιολικός μέσα σε 10 λεπτά είχε προηγηθεί με 2-0 χάρις τα γκολ του Σιμωση στο 2 λεπτό και του Κριπιντιρη στο 9, ενώ ο Παναργειακος μείωσε σε 2-1 στο 30΄ με τον Μπουνα.

Λίγο μετά το 70΄ο Παναργειακος έβαλε φωτιά στο Κεντερης καθώς ισοφάρισε σε 2-2 με τον Νικλητσιωτη δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο μεγάλο παιχνίδι.

Στο 76΄ο Παναργειακος έμεινε με 10 παίχτες λόγο 2ης κίτρινης του Ηρακλή, και στο 84΄εμεινε με 9 παίχτες λόγο αποβολής με απευθείας κόκκινη του Λιοση.

Στα τελευταία λεπτά ο Αιολικός πίεσε και με 2 γκολ των Αθανασόπουλου στο 88΄ και του Κερι στο 89΄ τέλειωσε τον Παναργειακο πανηγυρίζοντας μια μεγάλη νίκη και παίρνοντας την ρεβάνς για το 3-0 του πρώτου αγώνα.

Αξίζει να σημειώσουμε και την μαζική προσέλευση φιλάθλων του Αιολικού στο γήπεδο της Καλλονής, όπου με τον παλμό τους έδωσαν φτερά στους παίχτες του Αιολικού. Για ακόμα μια φορά ο ΣΦΑΜ είχε βάλει και πούλμαν από την Μυτιλήνη για την Καλλονή.

Φώτο-Ρεπορτάζ-  ανταπόκριση από την Καλλονή Στρατής Στεφάνου (Υπεύθυνος αθλητικού ρεπορτάζ LesvosPost.com)