ΤΩΡΑ-1ο ημίχρονο- Live από το στάδιο Μυτιλήνης: ΚΑΛΛΟΝΗ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 0-0 (ΦΩΤΟ)

Με 0-0 έληξε το πρώτο ημίχρονο στον αγώνα Καλλονή-Πανθρακικος για το ντέρμπι σωτηρίας των ουραγών της super league για την 19η αγωνιστική.

Ένα ισόρροπο πρώτο ημίχρονο είχαμε χωρίς σημαντικές φάσεις με την Καλλονή να πιέζει ψηλά αλλά ο Πανθρακικος να αμύνεται καλά. Παρόλα αυτά σε 2 προσπάθειες η Καλλονή θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ με τον Τσαμπουρη στο 33΄κα τον Καρλσον στο 39΄ αλλά δεν τα κατάφερε.

Όσο θέαμα δεν έχει το ματς, άλλο τόσο νεύρο έχει από τους παίκτες με συνεχή μαρκαρίσματα...

Παραλειπόμενα αγώνα:

Όλα τα καινούρια αποκτήματα της Καλλονής παίζουν σήμερα με ένα φουλ επιθετικό σχήμα από τον Καραγεωργιου

Περίπου 600 είναι οι οπαδοί της Καλλονής που δεν ανταποκρίθηκαν στις χαμηλές τιμές, αλλά και φυσικά λόγο του πολικού ψύχους

Με 3 βαθμούς κελσίου διεξάγεται ο αγώνας και κατά διαστήματα με δυνατό ψυχρό άνεμο

Καλύτερες φάσεις του 1ου ημιχρόνου όπως τις μετέδωσε το gazzetta.gr

1ο ημίχρονο

1΄ΕΝΑΡΞΗ

17' Σέντρα - σουτ του Γεωργίου για την Καλλονή από δεξιά, δεν κατάφερε κανείς να φτάσει στη μπάλα

21' Πρώτη μεγάλη στιγμή στο ματς με τον Μπουγαΐδη να σουτάρει από λάθος του Αναστασιάδη, λίγο άουτ!
24' Σέντρα του Ίγκορ, ο Βαλιός στη μπάλα, ο Δαύκος μπλόκαρε

33' Γρήγορη αντεπίθεση για την Καλλονή που ολοκληρώνεται με τη σέντρα του Τσαμπούρη, την οποία απομακρύνει με γροθιές ο Αθανασιάδης

36' Αντεπίθεση για τον Πανθρακικό, μηδέν στο πηλίκο, σταμάτησε προτού καν γίνει επικίνδυνος ο Πανθρακικός

39' Πρώτη καλή στιγμή της Καλλονής στο ματς με κεφαλιά που πήρε ο Κάρλσον μπροστά από τον Αθανασιάδη, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά

Καλλονή: Δαύκου, Μίκιτς, Βαλιός, Αναστασιάδης, Γκόλιας, Καλτσάς, Τσαμπούρης, Φαβάλι, Μανούσος, Γεωργίου, Κάρλσον

Στον πάγκο Καλλονη: Χογκ, Ούκα, Γιουκαρής, Όοκο, Μάρκοβιτς, Σπυρόπουλος, Νομπρέγκα

Πανθρακικος: Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Μελίσσης, Ντιγκινί, Λαδάκης, Μεχία, Μπαϊκαρά, Μάρτινς, Μπουγαΐδης, Ποτουρίδης, Ιγκόρ

Πανθρακικος αλλαγές: Πασχαλάκης, Χρήστου, Μουδούρογλου, Φερνάντεθ, Ηλιάδης, Πεταυράκης, Τσιάρας

Ανταπόκριση και φωτογραφίες από το στάδιο Μυτιλήνης Στεφάνου Γεώργιος (Δ/ντης LesvosPost.com), Ραφαήλ-Αναστάσιος Στεφάνου