O ΑΙΟΛΙΚΟΣ είναι εδώ και βάζει τις βάσεις για την άνοδο στην Β΄…….. Νίκη μέσα στα Μέγαρα-ΒΥΖΑΣ ΜΕΓ.-ΑΙΟΛΙΚΟΣ 0-3

Μεγάλη νίκη για τον Αιολικό Μυτιλήνης μέσα στα Μέγαρα απέναντι στον Βύζαντα με 3-0 για την 4η αγωνιστική του 3ου ομίλου Γ εθνικής.

Αυτή είναι η 2η συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη για τον Αιολικό Μυτιλήνης που βάζει πλέον τις βάσεις για την άνοδο στην Β΄ Εθνική.

Ο Βύζας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, χάνοντας μερικές καλές ευκαιρίες, ενώ ο Αιολικός ξεκίνησε "ανοικτά", δίνοντας υποσχέσεις για ένα καλό παιχνίδι με πολλά γκολ. Τελικά, ο Αιολικός τις λίγες ευκαιρίες της έκανε γκολ, αρχικά στο 16ο λεπτό και έπειτα στο 31ο λεπτό.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Βύζα να προσπαθεί να μειώσει χωρίς όμως να έχει κλασικές ευκαιρίες και τον Αιολικό με το 0-2 υπέρ του, να προσπαθεί να βγει στην αντεπίθεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αιολικός είναι αυτός που μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, παρόλο που προηγείται με ένα σκορ ασφαλείας, με τον Βύζα να είναι κακός επιθετικά, ενώ οι λανθασμένες μεταβιβάσεις έδωσαν στους φιλοξενούμενους την κατοχή.

Δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ο Αιολικός πέτυχε τρίτο τέρμα, με τον Βύζα να μην μπορεί να απειλήσει.