Η εντεκάδα της Καλλονής στον αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης στην Τρίπολη (16:00 NS) - Έχασε η Κ20 της ΑΕΛΚ με 1-0

Πριν λίγα λεπτά ο προπονητής της ΑΕΛΚ Γιάννης Ματζουράκης ανακοίνωσε την αρχική ενδεκάδα της σημερινής αναμέτρησης με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης για την 4η αγωνιστική της Superleague ΟΠΑΠ 2014-2015.

O έμπειρος τεχνικός θα παρατάξει στον αγωνιστικό χώρο του "Θ. Κολοκοτρώνης" τους: Χογκ, Βαλιό, Αντέτζο, Αναστασιάδη, Ναβάρο, Πιπίνη, Καλτσά, Κειτά, Λεοζίνιο, Γιορέντε, Χουάνμα

Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Kosicky, Lluy, Sankare, Goian, Παντελιαδης, Munafo, Tie Bi, Mazza, Rolle, Badibanga, Parra.

Αναλυτικά η αποστολή του Αστέρα για τον αγώνα με την Καλλονή αποτελείται από τους παρακάτω δέκα οκτώ ποδοσφαιριστές:

Κοσίσκι, Θεοδωρόπουλος, Λούι, Κιτόκο, Παντελιάδης, Γκόιαν, Σανκαρέ, Μουνάφο, Ζησόπουλος, Τιε Μπι, Ουσέρο, Νίκο Φερνάντεθ, Γιαννιώτας, Μάσα, Μπαντιμπανγκά, Μπαράλες, Ρόλε, Πάρα.

Η ομάδα νέων (Κ-20) του Αστέρα συνέχισε το αήττητο σερί της στο φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ, καθώς κέρδισε 1-0 την Καλλονή χάρη σε τέρμα που σημείωσε με κεφαλιά ο Παπαγγελής στο 78ο λεπτό.