ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Παναιτωλικός -ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 4-0 (ΦΩΤΟ)

Με την αναμέτρηση του Αγρινίου ανάμεσα σε Παναιτωλικό και ΑΕΛ Καλλονής (19:30, Novasports 1, LesvosPost.com ) ολοκληρώνεται η 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με τις δυο ομάδες να θέλουν τη νίκη για να πλησιάσουν στην πρώτη πεντάδα
Η Καλλονή θα αποζητήσει το τρίποντο για να απαλύνει τις… πληγές από το «βαρύ» 5-1 της προηγούμενης αγωνιστικής το οποίο πέτυχε εις βάρος της ηSkoda Ξάνθης, αλλά και για να τερματίσει το αρνητικό σερί των τελευταίων αγωνιστικών.

Παναιτωλικός -ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. 19:30 (NS1, Συνεχής ενημέρωση από το LesvosPost.com)

ΠΡΟΣΟΧΗ: Πατήστε F5 για ανανέωση σελίδας

ΦΩΤΟ ΠΑΕ ΑΕΛΚ, ΣΦ ΑΕΛΚ ΑΤΤΙΚΗΣ

Υπενθυμίζεται ότι "η 9η αγωνιστική της Super League ΟΠΑΠ αφιερώνεται για έβδομη συνεχή χρονιά στην πανευρωπαϊκή εκστρατεία κατά του ρατσισμού, την οποία υλοποιεί η FARE (Football Αgainst Racism in Europe), υπό την αιγίδα της UEFA και της Ευρωπαϊκής Ένωσης".
Το LIVE
Σε λίγο το ρεπορτάζ και η ανάλυση του αγώνα από το LesvosPost.com

ΛΗΞΗ 2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ- Παναιτωλικός -ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 4-0

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ 4-0

92' Σέντρα του Καμαρά από τα δεξιά, ο Σφακιανάκης πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει λίγο άουτ

84' Σουτ του Λεοζίνιο από τα όρια της περιοχής αλλά η μπάλα περνάει άουτ

81' Σουτ του Λεοζίνιο, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Ράφαελ.

79' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό να πλασάρει μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα περνάει άουτ

Μέχρι στιγμής ο Σπάθας έχει δείξει 9 κίτρινες και μία κόκκινη κάρτα.

77' Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρίδη

68' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπόγιοβιτς δίνει τη θέση του στον Ιωάννου.

68' Αλλαγή για τον Καλλονή. Ο Λίμα στη θέση του Χουάνλου.

Σέντρα από δεξιά του Μπελόν, ο Χωριανόπουλος κάνει λάθος, γυρίζει τη μπάλα προς τα πίσω, με τον Μπόγιοβιτς να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ…. 61' Γκολ για τον Παναιτωλικό με τον Μπόγιοβιτς. Παναιτωλικός -ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 4-0.. ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΕΛΚ

60' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Καζάκης δίνει τη θέση του στον Σιλιγαρδάκη.

59' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπελόν στη θέση του Μπακάκη.

58' Κίτρινη κάρτα στον Μπόγιοβιτς

55' Δεύτερη κίτρινη στον Ποντάνι για "θέατρο". Με δέκα η Καλλονή.

53' Σουτ του Χουανλού από τα αριστερά αλλά η μπάλα περνάει αρκετά άουτ

46' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό με τον Σφακιανάκη να παίρνει τη θέση του Γοδόι

46’ ΕΝΑΡΞΗ 2ο ημίχρονο

ΛΗΞΗ 1ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ- Παναιτωλικός -ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 3-0

45+ ΤΕΛΟΣ 1ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο Παναιτωλικός έχει πάρει σαφέστατο προβάδισμα με το 3-0 με τα γκολ των Μπόγιοβιτς Καμαρά και Τζούνιορ.

Την προηγούμενη αγωνιστική η Καλλονή είχε ηττηθεί 5-1 από την Ξάνθη.

43' Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη

42' Κίτρινη κάρτα στον Φαρία

40' Σουτ του Λαμπρόπουλου από τα αριστερά αλλά η μπάλα περνάει άουτ

Το πρόβλημα του Ανέστη Αγρίτη φαντάζει αρκετά σοβαρό σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις, αφού του έχει γυρίσει το γόνατο.

Τρομερό σουτ του Τζούνιορ πολύ έξω από τα 30 μέτρα, η μπάλα στο δεξί "παραθυράκι" του Σιδεράκη και πολύ απλά ο Παναιτωλικός φτάνει στο 3-0.

ΓΚΟΛ 37' Γκολ για τον Παναιτωλικό με τον Τζούνιορ. Εξαιρετικό γκολ.. Παναιτωλικός -ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 3-0

35' Κίτρινη κάρτα στον Ποντάνι για φάουλ στον Θεοδωρίδη.

Ο Καμαρά μπαίνει από αριστερά, ο Λεάντρο κοντράρει τη μπάλα, η οποία καταλήγει στα δίχτυα του Σιδεράκη, κάνοντας το 2-0.

ΓΚΟΛ 33' Γκολ για τον Παναιτωλικό με τον Καμαρά.

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά με τον Παναιτωλικό να έχει τον απόλυτο έλεγχο και να κυκλοφορεί χωρίς πίεση τη μπάλα

26' Σέντρα του Χουανλού, ο Λαμπρόπουλος πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει άουτ

Η Καλλονή έχει πάρει μέτρα μετά το γκολ. Θέλει να επιτεθεί περισσότερο και δεν περιμένει τον Παναιτωλικό, όπως μέχρι να δεχτεί το γκολ του Μπόγιοβιτς.

21' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Καζάκης στη θέση του Αγρίτη, που χτύπησε νωρίτερα.

21' Σουτ του Τζούνιορ, έξω από την περιοχή, η μπάλα... πολύ άουτ

16' Κίτρινη κάρτα στον Γοδόι για διαμαρτυρία.

ΓΚΟΛΛ 15' Γκολ για τον Παναιτωλικό με τον Μπόγιοβιτς. Παναιτωλικός -ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 1-0

Ο Γκάλο εκτελεί φάουλ, ο Μπόγιοβιτς κάνει την προβολή, και ανοίγει το σκορ για τους Αγρινιώτες.

11' Σουτ του Μαρσέλο από τον άξονα αλλά η μπάλα περνάει άουτ

9' Ωραία σέντρα του Χωριανόπουλου από δεξία, ο Λαμπρόπουλος πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Ράφαελ, με το ανάποδο χέρι, διώχνει σε κόρνερ.

6' Σέντρα του Μπακάκη από τα δεξιά, ο Μπόγιοβιτς βγαίνει τετ α τετ αλλά ο Σιδεράκης επεμβαίνει σωτήρια και κρατάει το μηδέν για την ομάδα του

4' Προσπάθεια για απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο, η μπάλα θα κοντράρει στα σώματα.