Η απειρία και η διακοπή… πλήγωσε την Καλλονή- Καλλονή-Λαμία 0-2- Δείτε βίντεο του lesvospost με πλάνα και δηλώσεις (pics, vid)

Νίκη τεράστιας βαθμολογικής και ψυχολογικής σημασίας πέτυχε η ομάδα της Λαμίας στην Μυτιλήνη!

Με 0-2 έληξε ο αγώνας Καλλονή-Λαμία στο στάδιο Μυτιλήνης στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Football League.

Οι παίκτες του Μπάμπη Τεννέ κατάφεραν από την αρχή του αγώνα να επιβάλλουν το ρυθμό τους στο πρώτο 20λεπτο, και μέσα 5 λεπτά έβαλε 2 γκολ.

Στο 12΄με τον Μπλάζιτς και στο 17΄με τον Βασιλόγιαννη.

Στο 32΄ οι Λαμιώτες θα μπορούσαν να πετύχουν και 3ο γκολ, αφού ο διαιτητής της αναμέτρησης δεν έδωσε πέναλτι σε ανατροπή του Βάντερσον.

Στο Β΄ημίχρονο ο Γιώργος Βαζάκας προσπάθησε με αλλαγές να δώσει άλλον αέρα στην ομάδα της Μυτιλήνης, χωρίς όμως να καταφέρει κάτι το ουσιαστικό και να απειλήσει σοβαρά τη Λαμία, που κράτησε άνετα το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου, παίρνοντας έτσι τους 3 πολύτιμους βαθμούς.

Οι συνθέσεις:

ΚΑΛΛΟΝΗ (Γιώργος Βαζάκας): Ταΐρης, Ζουλιώτης, Αρναούτογλου, Ρεπετσάς, Τζελίδης, Ντάλλας, Γιώργου, Παραΐμπα, Φράγκος, Κέρι, Μπουρντουζάν.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Αναστασιάδης, Βαλιός, Ντουρμισάι, Μπλάζιτς, Βασιλόγιαννης, Καραγιάννης, Βάντερσον, Όμο.

Δείτε στο αποκλειστικό βίντεο του lesvospost.com πλάνα και δηλώσεις από την συνέντευξη τύπου

Δείτε τις φάσεις και τα γκολ του νικηφόρου αγώνα της Λαμίας απέναντι στην Καλλονή.