Μεγάλες επιτυχίες και πολλά μετάλλια για τους Λέσβιους αθλητές Α. Κοντακα και Α. Κελμαλη στο 3ο Βαλκανικό πρωτάθλημα Master κλειστού Στίβου (pics, vid)

Στο Βελιγραδι από 10 έως 11 Μαρτίου 2018 διεξήχθη το 3ο βαλκανικό πρωτάθλημα στίβου MASTERS Αθλητών και αθλητριών.

Οι αθλητές της Εθνικής και οι αθλητές της Λέσβου Αλέξανδρος Κελμαλης και οι Αντώνης Κοντάκας από την Καλλονή τίμησαν για άλλη μια φορά το ελληνικό εθνόσημο δίνοντας στην Εθνική μας ομάδα αρκετές επιτυχίες και  πολλά μετάλλια στο σύνολο :

ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ: 1
ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ: 1
ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ:  2

Αναλυτικά ο Αντώνης Κοντάκας κατέκτησε στην κατηγορία M35 3η θέση στα 1500μ , 2η θεση στα 3000μ , και 1η θεση στα 800μ.

Ο Αλέξανδρος Κελμαλης κατέκτησε στην κατηγορία Μ40 την 5η θέση στα 1500 και την 3η θέση με την Εθνική ομάδα στα 4x200 κατηγορία M40 σκυτάλη με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 1.49.24

Η χώρα μας αναδείχθηκε πρώτη κατακτώντας ουσιαστικά 42 χρυσά μετάλλια, 31 ασημένια και 28 χάλκινα