Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Έπαιξε στα ίσια τον πρωταθλητή Αήττητο: Αήττητος Σπατων-Αιολικός 2-0

Ακόμα μια νίκη πέτυχε ο Αήττητος Σπάτων, ο οποίος επικράτησε με 2-0 του Αιολικού στα Σπατα στο πλαίσιο της 17ης Αγωνιστικής του 7ου Ομίλου στη Γ' Εθνική.

Οι «πρωταθλητές» του 7ου Ομίλου προηγήθηκαν στο 26' με γκολ του Φαρινόλα σε ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς τις μεγάλες φάσεις.

Μετά το γκολ ο Αιολικός είχε δοκάρι από τον Μπουρού, ενώ πολλές φορές έφτανε με αξιώσεις μπροστά από την εστία του Αήττητου χωρίς όμως κλασική ευκαιρία.

Ο Αιολικός ζήτησε πέναλτι στο 55ο λεπτό, όμως ο διαιτητής είπε να συνεχιστεί το παιχνίδι και στην αμέσως επόμενη φάση ο Τσιλιγγίρης πέτυχε το 2-0 στο 56'.

Ο Αήττητος διατήρησε με ευκολία το προβάδισμα, μέχρι το τέλος του αγώνα χωρίς να υπάρχει η μεγάλη φάση και από τις δυο ομάδες..