Κατέρρευσε στο 2ο ημίχρονο ο Διαγόρας: Αήττητος Σπάτων- Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-0 για την 1η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής

Ο Αήττητος Σπάτων που είναι το φαβορί για την πρωτιά στον 7ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής πήρε την νίκη στην έδρα του απέναντι στον Διαγόρα Αγίας Παρασκευής με 3 γκολ στο 2ο ημίχρονο.

Ρεπορτάζ LesvosPost | Στρατής Τσιντώτας

Ο Διαγόρας Αγίας Παρασκευής πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση στο 1ο ημίχρονο αναγκάζοντας τον Αήττητο να κάνει πολλά λάθη και να πάνε στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες με 0-0.

Στο 2ο ημίχρονο ο Αήττητος με εντελώς διαφορετικό πρόσωπο, και με έναν κουρασμένο Διαγόρα έβαλε τρία γκολ στο 57΄στο 76΄και στο 93΄σφραγιζοντας την νίκη.

Να σημειώσουμε ότι ο Διαγόρας έπαιζε και με 10 παίχτες λόγο αποβολής του Μιχαλάκη από το 80΄  με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.

Ο Σαλταμαρας τραυματίστηκε στο 2ο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 74΄.

Ο Διαγόρας Αγίας Παρασκευής έδειξε καλά σημάδια στο ντεμπούτο του στην Γ΄ Εθνική και παρά την ήττα σκόρπισε χαρά σε διοίκηση και κόσμο ευελπιστώντας σε καλύτερα αποτελέσματα στους επόμενους αγώνες…

Συνθέσεις:

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (Χρ. Πελέκης): Ρόππας, Τοπάλι, Στάτης, Σαλταμάρας, Μέρο, Αχείμαστος, Λαζαρίδης, Τσομπανέλλης, Φιλιανός (55' B. Παρέλλης), Κίστα, Μιχαλάκης

Δείτε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης Αήττητος Σπάτων - Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-0 από το rpn.gr.