Μπορούσε την νίκη…. | Θύελλα Ραφήνας- Αιολικος 1-0

Δεν τα κατάφερε ο Αιολικος στην Ραφηνα για την 4η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής…. Ηττήθηκε στην Ραφηνα από την τοπική ομάδα με 1-0

Ο αγώνας

Πρώτη καλή στιγμή για την Θύελλα είχαμε στο 9ο λεπτό, όμως στη σέντρα-φάουλ του Χαρακτίδη, ο βοηθός σήκωσε την σημαία του για οφσάιντ

Το γκολ για την Ραφήνα δεν άργησε να έρθει και στο 15΄ μετα από υπέροχη μπαλιά του Ζέκιο, ο Χαρακτίδης πλάσαρε μοναδικά τον Γιώτα και έκανε το 1-0

Πρώτη καλή στιγμή για τον Αιολικό στο 1ο ημίχρονο πραγματοποιήθηκε στο 33΄ όταν το δυνατό σουτ του Μουδούρογλου τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Πάντου.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (47΄), ο Πάντος σε μια εξαιρετική απόκρουση κράτησε ανέπαφη την εστία της Θύελλας, σε τρομερό σουτ του Χρήστου. Μοναδική στιγμή για τον Αιολικό να ισοφαρίσει και να πάει στα αποδυτήρια με ισόπαλο σκορ.. Κατι το οποίο δεν έγινε και οι δυο ομάδες αποχώρησαν για τα αποδυτήρια με την Ραφήνα να προηγείται με 1-0.

Στο 2ο ημίχρονο  η Θυελλα ξεκίνησε και παλι με αγριες διαθέσεις και στο 59’ είχαμε μια απίστευτη χαμένη ευκαιρία μετα από κεφαλιά-πάσα του Παπαδόπουλου και σουτ πολύ ψηλά άουτ του Μπότη.

Στην συνέχεια ο Αιολικος πίεζε και η πρωτη φαση στο 2ο ημίχρονο ηρθε στο 83’ όταν ο Πάντου απέκρουσε σωτήρια, σε σουτ του Μπουρούς. Στα τελευταία λεπτά του αγωνα δεν είχαμε κάποια αξιόλογη φράση με τον πάγκο και την διοίκηση του Αιολικού πάντως να έχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία του Σφέτσα, από τον Συνδέσμο της Σάμου.

Στις κερκίδες βρέθηκαν και περίπου 60-70 οπαδοί του Αιολικού από την Αθήνα δίνοντας δυναμικο παρων.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Θύελλα: Παντος, Αραπης (70’ λτ Μπουντάκης) , Μανουσακης, Παπαδοπουλος, Φυτρος, Γεραγωτελλης, Χαρακτιδης, Ντοσκας, Μποτης (61’ Σωτηριάδης) , Σενε (89’ Χρυσίνας) , Ζεκιο

Αιολικος: Γιωτας, Λασπατζης (93’ Καπτογιάννης) , Νιφαδοπουλος (74’ Παλαμούτσης), Ταχιας, Κεσιδης, Κριπιντιρης, Μουδουρογλου, Παληγεωργος (Κροτσίδας 86’ ), Χρηστου, Μπουρους, Λαμπρακης