ΤΩΡΑ-Live από το στάδιο Μυτιλήνης-Football League: 1ο ημίχρονο - Καλλονή-Πανθρακικος 1-1 (ΦΩΤΟ)

Με 1-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα σε Καλλονή και Πανθρακικο για τον αγώνα της 5ης αγωνιστικής football league.

Η Καλλονή του Γιώργου Βαζακα ξεκίνησε τον αγώνα πολύ δυνατά με τον Παραιμπα να έχει το πρώτο λόγο στην οργάνωση των επιθέσεων. Μόλις στο 6΄λεπτο μετά από κορνερ του Άντερσον Παραΐμπα ο Μπουρντουζάν έπιασε ωραία καρφωτή κεφαλιά και έκανε το 1-0 μέσα σε αποθέωση από φιλάθλους και τεχνικό επιτελείο. Στο 18΄ μετά από λάθος της άμυνας της Καλλονής ο Πλεγας βρέθηκε μονός του απέναντι στον Ταιρη και έκανε το 1-1

Μετά τα 2 γκολ είχαμε παιχνίδι κέντρου με την Καλλονή να έχει μια ελαφρά υπεροχή, αλλά με προβλήματα στην τελική πάσα. Πολλά λάθη, πάντως και από τις δύο ομάδες μέχρι τώρα...

Σε τουλάχιστον 4 ευκαιρίες η Καλλονή θα μπορούσε να έχει από το πρώτο ημίχρονο τους τρεις βαθμούς στην τσέπη της.

Καλύτερες φάσεις 1ου ημιχρόνου

1΄Εναρξη

6΄ ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛ Κόρνερ για την Καλλονή με τον Άντερσον Παραΐμπα, κεφαλιά του Μπουρντουζάν και η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

12΄  Ευκαιρία για την Καλλονή με τον Παραίμπα να βγαίνει τετ α τετ με τον Γκαραβέλη  αλλά ο τερματοφύλακας του Πανθρακικού απέκρουσε εντυπωσιακά.

15΄ Ευκαιρία για την Καλλονή με τον Φράγκο να κάνει το σουτ απέναντι από τον Γκαραβέλη και τον τερματοφύλακα του Πανθρακικού να απομακρύνει.

18΄Γκολ για τον Πανθρακικό με σκόρερ τον Πλέγα μετά από γύρισμα του Ζυγκερίδη.

19΄ Ευκαιρία για την Καλλονή με τον Μπουρντουζάν που έπιασε την κεφαλιά η οποία κατέληξε λίγο άουτ.

Παραλειπόμενα 1ου ημιχρόνου

Περίπου 250-300 οι φίλαθλοι της Καλλονής στο στάδιο Μυτιλήνης.

Καλοκαιρινές συνθήκες σήμερα στην Μυτιλήνη. Ότι πρέπει για ποδοσφαιρικό αγώνα, με την θερμοκρασία να είναι στους 11 βαθμούς