Live από το στάδιο Μυτιλήνης- Α ημίχρονο- Football league : Καλλονή-Λαμία 0-2 (ΦΩΤΟ)

Με 0-2 έληξε πριν λίγο το 1ο ημίχρονο του αγώνα Καλλονή-Λαμία στο στάδιο Μυτιλήνης στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Football League.

Χωρίς πάθος και ουσία η Καλλονή παραδόθηκε στις ορέξεις των παιχτών της Λαμίας στο Α ημίχρονο. Η Καλλονή με τα πολλά αμυντικά λάθη αλλά και λάθη στο κέντρο δεν κατάφερε καθόλα την διάρκεια του 1ο ημιχρόνου να απειλήσει το τέρμα της Λαμίας.

Η Λάμια μέσα 5 λεπτά έβαλλε 2 γκολ και συγκεκριμένα στο 12΄με τον Μπλαζιτς και στο 17΄με τον Βασιλογιαννη.

Οι κυριότερες φάσεις του 1ου ημιχρόνου

1΄εναρξη αγώνα
10' Απευθείας φάουλ του Γιώργου για την Καλλονή, η μπάλα άουτ.
12΄ Γκολ… Σουτ του Μπλάζιτς, η μπάλα στα δίχτυα, 0-1 για την Λαμια
17' Γκολ… Ο Βασιλόγιαννης επιχείρησε δυνατό σουτ η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς και 0-2 για την Λαμία
32' Πέναλτι σε ανατροπή του Βάντερσον, ζήτησε η Λαμία.
45+ Λήξη ημιχρονου

Συνθέσεις:

ΚΑΛΛΟΝΗ (Γιώργος Βαζάκας): Ταΐρης, Ζουλιώτης, Αρναούτογλου, Ρεπετσάς, Τζελίδης, Ντάλλας, Γιώργου, Παραΐμπα, Φράγκος, Κέρι, Μπουρντουζάν.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Αναστασιάδης, Βαλιός, Ντουρμισάι, Μπλάζιτς, Βασιλόγιαννης, Καραγιάννης, Βάντερσον, Όμο.

Παραλειπόμενα αγώνα:

-Περίπου 400-500 οι φίλαθλοι στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης.

-Ιδανικές «καλοκαιρινές» συνθήκες για αγώνα ποδόσφαιρου στην Μυτιλήνη σήμερα

-Έντονα πανηγύρισε το γκολ που πετυχε με την Λαμία ο άλλοτε παίκτης της Καλλονής Μπλαζιτς

- Πολλοί πρώην παίχτες της Καλλονής βρίσκονται στο ροστερ της Λαμίας και συγκεκριμένα ο Αναστασιάδης, Μπλαζιτς, Βαλιος και Σπυρόπουλος

-Φυσικά αυτός που δεσπόζει από τους πρώην της Καλλονής στην Λάμια είναι ο Μπάμπης Τεννες ο όποιος σύνδεσε το όνομα του με την Καλλονή καθώς ήταν αυτός που ανέβασε για πρώτη φορά ομάδα από την Λέσβο στην Α΄Εθνικη

Ανταπόκριση και φωτογραφίες από το στάδιο Μυτιλήνης Στεφάνου Γεώργιος (Δ/ντης LesvosPost.com)

Σε λίγο περισσότερες φωτογραφίες από την σελίδα μας στο Facebook LesvosPost.com OFFICIAL, αλλά και βίντεο με φάσεις και δηλώσεις από τον αγώνα.