ΤΩΡΑ-LIVE στάδιο Μυτιλήνης Α΄ Ημίχρονο: ΑΙΟΛΙΚΟΣ-ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ 1-1 (ΦΩΤΟ)

Με 1-1 έληξε πριν λίγο το πρώτο ημίχρονο του αγώνα Αιολικός - ΑΟ Χαλκίς για το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής του 3ου ομίλου στην 9η αγωνιστική.

Ένα πολύ ωραίο πρώτο ημίχρονο παρακολουθήσαμε στο στάδιο Μυτιλήνης με Αιολικό και Χαλκίδα να πετυχαίνουν από ένα γκολ ενώ είχαν πολλές φάσεις κυρίως ο Αιολικός για ακόμα ποιο πολλά γκολ. Πολύ καλή η παρουσία του Αιολικού στο 1ο ημίχρονο και πολύ δραστήριος ο νεαρός Ευσταθίου στην επίθεση.

Οι κυριότερες φάσεις:

Στο 15΄ ακυρώθηκε σωστά γκολ της Χαλκίδας για οφσάιντ.

18΄ ΓΚΟΛΛΛΛ: Στο 18΄ο Χρήστος Ευσταθίου με ωραία ενέργεια θα κάνει το 1-0 για τον Αιολικό μέσα σε αποθέωση στο Στάδιο Μυτιλήνης

28΄ΓΚΟΛ ο Βεζυρτζόγλου για την Χαλκίδα και 1-1

30' Παραλίγο το 1-2 με τον Ντελέκο έπειτα από μεγάλη ευκαιρία της Χαλκίδας.

45+ Λήξη ημιχρόνου

Σύνθεση Αιολικού

Ζαχαρής, Αζίν, Κρητικός, Τάχιας, Παληγιώργος, Κριπηντήρης, Μπουρούς, Κεσίδης, Ευσταθίου, Μανουσάκης Ραζάκ.

Σύνθεση Χαλκίδα

Μητακίδης, Στεργιανός, Θωμάς, Μπακομήτρος, Καραμπάς, Εμέκα, Σκαθαρρούδης, Ντελέκος, Βεζιρτζόγλου, Πολίτης, Μπαλού

Διαιτητής: Μαχαίρας Ευστ. Βοηθοί: Δέτση Μαρ. - Κασιμάτης Αντ. (συνδέσμου Αθηνών)

Παραλειπόμενα ημιχρόνου:

Περίπου 250-300 οι φίλαθλοι στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης, η ώρα και η εργάσιμη μέρα δεν βοήθησαν στην προσέλευση του κόσμου.