ΤΩΡΑ: ΑΙΟΛΙΚΟΣ- ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 0-0 (Α΄ Ημίχρονο- στάδιο Μυτιλήνης) – ΔΕΙΤΕ φωτογραφίες

Με 0-0 έληξε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα Αιολικός-Παναχαϊκή στο στάδιο Μυτιλήνης για την 2η αγωνιστική Football league 2 (Γ Εθνική)

Πολύ καλός ο Αιολικός στο Α Ημίχρονο όπου θα μπορούσε να έχει πετυχει έως και 3 γκολ μετά από κλασικές χαμένες ευκαιρίες.

Καλύτερες φάσεις ημιχρόνου όπως τις μεταδίδει το patragoal:

1΄Στην σέντρα οι γηπεδούχοι του Αιολικού

9' Αδύναμο σουτ του Λαμπρόπουλου, δεν ανησυχεί την εστία του Πάππου

16' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αιολικό, όταν σε φάουλ του Μίχου η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Βρονταρά

19' Μεγάλες ευκαιρίες από τον Αιολικό, αρχικά σε σουτ του Μίχου που έδιωξε σωτήρια ο Βρονταράς και στην συνέχεια σε νέο σουτ του Μανουσάκη που κόντραρε σε αμυνόμενους.

32' Γυριστό σουτ του Σιαλμά, η μπάλα περνάει πολλά μέτρα έξω από την εστία του Πάππου.

40' Επικίνδυνη σέντρα του Μανουσάκη από τα αριστερά, η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βρονταρά.

45΄Ληξη Α ημίχρονο 0-0

Παραλειπόμενα αγώνα:

Δεν λείπουν οι ωραίες παρουσίες από τις κερκίδες όπου και έχουν δικαιολογημένα τραβήξει τα βλέμματα των ανδρών.

Στις κερκίδες και ο Δήμαρχος Λέσβου Σπύρος Γαληνός μαζί με μελή του δημοτικού συμβουλίου.

Στον πάγκο της Παναχαϊκής και ο άλλοτε μεγάλος τερματοφύλακας της Εθνικής Ελλάδος και του Παναθηναϊκού αλλά και άλλων ομάδων Τ. Χαλκιάς

Περίπου 1500 φίλοι της ομάδας του Αιολικού στην κερκίδα αλλά και 10 "ηρωικοί" φίλοι της Παναχαϊκής.

Με κόκκινες εμφανίσεις η Παναχαϊκή, με μπλέ-μωβ ριγωτές ο Αιολικός

Στις κερκίδες βρίσκεται για ακόμα μια φορά και ο μεγάλος χορηγός του Αιολικού Γιώργος Καραβατακης όπου έφτασε από την Αθήνα αεροπορικώς λίγο πριν ολοκληρωθεί το Α Ημίχρονο.